Chyba każdy z nas w dzieciństwie marzył o spotkaniu Myszki Mickey, Psa Pluto czy Kaczora Donalda. W świecie Walta Disney’a zawsze było kolorowo, wesoło i magicznie. Ten zaczarowany świat można dziś spotkać na pięknych statkach Disney Cruise Line, przypominających dawne atlantyckie liniowce, majestatycznie kołyszące się na fali. Rejs na jednym z wycieczkowców to ucieleśnienie dziecięcych marzeń dla osób w każdym wieku.

Flota Disney’a operuje przez cały rok, głównie na obszarze Karaibów i Wysp Bahama (prywatna wyspa armatora – Castaway Cay), ale także ma swój statek w Europie w okresie letnim, na Morzu Śródziemnym i Północnym, gdzie pływa po norweskich Fiordach.

Ten amerykański armator posiadający we flocie cztery statki, Disney Magic, Wonder, Fantasy i Dream, ma ofertę skierowaną głównie do rodzin z dziećmi w każdym wieku, ale także do osób dorosłych podróżujących w parach i solo.

Małe dzieci do wieku 3 lat mogą pozostać pod opieką wykwalifikowanego personelu w kącikach dla dzieci „It’s a Small World” lub „Flounder’s Reef”, za niedużą opłatą. Goście statku mogą także zamówić wcześniej do kabiny potrzebne w podróży akcesoria do pielęgnacji dzieci.

Młodsze dzieci w wieku 3-12 lat mają całą gamę atrakcji na pokładzie statku: Avengers Academy Marvel’a, pokój Andy’ego z Toy Story pełny zabawek, Klub Myszki Miki z wieloma grami i zadaniami oraz laboratorium oceaniczne o tematyce pirackiej.

Nastolatki w wieku 11-14 lat także znajdą coś dla siebie. W klubie Edge mogą grać w gry video na dużych telewizorach, organizowane są wieczorki karaoke i tematyczne.

Młodzież od 14 do 17 roku życia może spędzić czas w klubie Vibe z wygodnymi kanapami i TV, otwartym od 11.do 2. w nocy, a na statkach Disney Dream i Fantasy nawet otwarty pokład tylko dla nich. Na wyspie Castaway Cay czeka na nich natomiast nurkowanie i kajaki.

Oprócz mnóstwa atrakcji dla najmłodszych, starsi uczestnicy rejsów także znajdą coś dla siebie. Na statkach i prywatnej wyspie znajdują się doskonale wtapiające się w otoczenie obszary przeznaczone tylko dla dorosłych. Na pokładach jest basen z barem tylko dla dorosłych, restauracja Remy, z typowym francuskim menu i klimatem, kilka lounge, z barami, np. 687, gdzie można obejrzeć rozgrywki sportowe, oraz bark Pink, serwujący szampana i przekąski.
Na wyspie Castaway Cay dorośli znajdą odosobnioną plażę z zajęciami yogi i masażami pod gołym niebem. Dla odważniejszych jest kąpiel z płaszczkami w zamkniętej zatoce. W tym czasie dzieci znajdują się pod baczną opieką animatorów Disney’a.

W restauracjach na pokładzie, na rodziny również czeka wysoki poziom serwowanych dań i doskonała obsługa kelnerska, prezentująca swoje magiczne sztuczki małym dzieciom pomiędzy daniami. Wybór dań jest bogaty, dostosowany do każdego podniebienia. Nawet desery lodowe mają kształt uszu Myszki Miki.

Disney Cruise Line znana jest z organizacji rejsów tematycznych, na których całe rodziny mogą znaleźć dobrą zabawę i spotkać postaci z ulubionych filmów. Do najpopularniejszych należą rejsy z bohaterami Gwiezdnych Wojen i Marvela, organizowane podczas zimowych rejsów po Morzu Karaibskim.

Podczas imprez na pokładzie statku można spotkać bohaterów z filmów Star Wars m.in.: Lorda Vadera, Chewbacce, C3PO, R2-D2, szturmowców oraz z filmów Marvela m.in.: Spider Mana, Thora, Iron Mana, Kapitana America. Wspólne zdjęcia, zabawy, gry tematyczne, filmy na telebimach, upominki, dedykowane menu w restauracjach. Dzieci mogą przebrać się za swoich ulubionych bohaterów. Podczas Star Wars Day młodzi adepci Jedi mogą poznać tajniki władania mieczem świetlnym, a na dorosłych pasażerów czeka zabawa w klubie rodem z Mos Eisley cantina, serwującym tematyczne koktajle. Podczas rejsów z bohaterami Marvela wszyscy mogą sprawdzić swoich sił w walce z nimi. Ukoronowaniem tych wszystkich atrakcji jest wielka wieczorna impreza taneczna na górnym pokładzie z iluminacjami i fajerwerkami.

 

Rejs statkiem Disney’a pozostawia wiele sympatycznych i niezapomnianych wrażeń, rzadko spotykanych na innych rejsach, a gdy jeszcze do tego dodamy radość dzieci ze spełnienia ich marzeń, to z pewnością będzie można go zaliczyć do najbardziej udanych wakacji w życiu.