”Titanic” Jamesa Camerona jest bez wątpienia najsłynniejszym filmem rozgrywającym się na statku wycieczkowym. Ale to nie jedyna filmowa propozycja, której akcja toczy się w rejsowej scenerii. Dzisiaj polecamy trzy produkcje dostępne na popularnej platformie Netflix, którymi możemy umilić sobie czas w oczekiwaniu na kolejną morską podróż.

1. “Pełne morze” (Alta mar), serial, premiera sezon 1 – maj 2019, sezon 2 – listopad 2019

Pierwszą propozycją, której akcja przenosi nas na statek, który można przyrównać do słynnego Titanica jest hiszpański serial kryminalny „Pełne morze”. Podczas rejsu z Hiszpanii do Rio de Janeiro dochodzi do morderstw i intryg godnych powieści Agathy Christie. Głównymi bohaterkami serialu są siostry Eva i Carolina, które odkrywają szokujące rodzinne tajemnice. Wracając do statku, to fikcyjna jednostka o nazwie Barbara de Braganza czerpie z faktycznej historii. Jak donosi The Hollywood Reporter, scenograf Regina Acuña powiedziała, że ​​Barbara de Braganza jest „zainspirowana dwoma luksusowymi liniowcami w stylu Art Deco z lat 30. XX wieku, SS Normandie i Queen Mary”. Jeśli macie sentyment do telenowel i Agathy Christie, lubicie klimat klasycznych liniowców pełnych uroku i stylowej elegancji, to serial “Pełne morze” przypadnie wam do gustu.

2. “Jaki ojciec, taka córka” (Like Father), premiera 3 sierpnia 2018

Bohaterką komedii Netflixa pt.”Like Father” jest pracoholiczka z korporacji (Kristen Bell), która zostaje porzucona przed ołtarzem. Decyduje się wyruszyć w rejs po Karaibach, gdzie miała spędzić miesiąc miodowy ze swoim…ojcem, również pracoholikiem (Kelsey Grammer). Dla fanów cruisingu i armatora Royal Caribbean najważniejsze jest jednak to, że akcja filmu rozgrywa się na pokładzie statku Harmony of the Seas. Komedię wyreżyserowała na podstawie własnego scenariusza Lauren Miller Rogen. W filmie występuje również jej mąż, Seth Rogen. Ciekawostką niech będzie fakt, że grająca główną rolę amerykańska aktorka Kristen Bell ma polskie i irlandzkie korzenie (jej dziadkowie ze strony matki przyjechali do Chicago z wioski pod Sieradzem).

3. “Zabójczy rejs” (Murder Mystery), premiera 14 czerwca 2019

Trzecią propozycją jest komedia kryminalna z gwiazdorską obsadą, której akcja rozgrywa się podczas rejsu luksusowym mega jachtem po Morzu Śródziemnym. Nowojorski policjant (Adam Sandler) i jego żona (Jennifer Aniston) zostają głównymi podejrzanymi w sprawie o zabójstwo właściciela jachtu. Mając przed sobą perspektywę niesłusznej odsiadki małżeństwo postanawia udowodnić swoją niewinność i rozwikłać zagadkowe morderstwo na własną rękę. Zdjęcia do filmu oprócz Kanady, kręcone były głównie we Włoszech – w Santa Margherita Ligure, Mediolanie i nad jeziorem Lago di Como. Piękne śródziemnomorskie widoki, luksusy butikowego mega jachtu, a przede wszystkim doborowa obsada, powodują, że ta lekka komedia kryminalna jest idealną propozycją na czas przymusowej kwarantanny.

"Zabójczy rejs"

“Zabójczy rejs”