Po obejrzeniu „Statku miłości” marzysz o własnej miłosnej przygodzie na morzu, długich spacerach po plaży i toastach szampanem. Masz jednak problem z przekonaniem do tego pomysłu swojej drugiej połówki, przerażonej tłokiem i przepełnionym basenem. Nic bardziej mylnego.
Oto powody, dla których rejsy są wspaniałym sposobem na spędzenie romantycznych wakacji we dwoje.


1. Randka każdego wieczora
Każdy dzień na statku jest niepowtarzalny. Po wypłynięciu z portu czeka na nas szereg romantycznych atrakcji. Możecie zarezerwować stolik w jednej z restauracji i wspólnie degustować sushi, specjały kuchni francuskiej czy inne egzotyczne dania. Po kolacji możecie obejrzeć przedstawienie w teatrze (na niektórych statkach są to musicale prosto z Broadwayu), wypić drinka w klubie nocnym lub posłuchać muzyki na żywo.

Kolacja na pokładzie statku

Kolacja na pokładzie statku

2. Zachody słońca i morze
Wiele znanych historii miłosnych miało miejsce właśnie na morzu. Wyobraź sobie romantyczny spacer po górnym pokładzie, podziwianie zachodu słońca i pląsających delfinów. Wszystkie te magiczne chwile dzielone z ukochaną osobą uczynią twoje wakacje jedynymi w swoim rodzaju.

Zachód słońca na pokładzie statku

Zachód słońca na pokładzie statku

3. Brak obowiązków
Ilość obowiązków domowych potrafi być przytłaczająca. Bardzo często jest również przyczyną kłótni o to czyja kolej na wyrzucenie śmieci czy przygotowanie kolacji. W czasie rejsu możecie skupić się wyłącznie na sobie i zapomnieć o gotowaniu, sprzątaniu i praniu. Za wszystko odpowiedzialna jest obsługa statku. Steward zadba o porządek w waszej kabinie, przyniesie lód i zostawi czekoladki na poduszkach.

Relaks na pokładzie z basenem

Relaks na pokładzie z basenem

4. Bikini i stroje wieczorowe
Podczas rejsu cały dzień możecie spędzić w strojach kąpielowych, a wieczorem zamienić je na eleganckie ubrania. Ta odskocznia od codzienności pozwoli wam spojrzeć na siebie w innym świetle. Jeśli jednak najlepiej czujecie się w swoich ulubionych dżinsach – nie musicie się przebierać. W końcu podczas wakacji najważniejsza jest swoboda i komfort.

Wieczór na pokładzie statku

5. Nowe wspomnienia
Nic tak nie zbliża do drugiej osoby jak czas spędzony razem. Wspólny rejs zapewni wam niezapomniane wrażenia i przygody, które wspominać będziecie jeszcze na długo po powrocie do domu. Każdy rejs jest gwarancją nowych doświadczeń –  próbowanie nieznanych wcześniej dań, zwiedzanie miast, czy coś bardziej szalonego, jak nurkowanie czy zjazd na linie. Nie ma tu miejsca na nudę.

6. Odpoczynek
Szybkie tempo codziennego życia nie sprzyja romantycznej atmosferze. Statki wycieczkowe wypełnione są atrakcjami, czasami jednak mamy ochotę po prostu nie robić nic. Dlatego rejs jest idealnym rozwiązaniem na wakacje pełne relaksu. Możecie wyłączyć budzik i spać do południa, wypoczywać przy basenie lub wsłuchiwać się w szum morskich fal. Przede wszystkim jednak zapomnieć o problemach i cieszyć się swoim towarzystwem.

7. Śniadanie do łóżka
Nie ma nic bardziej romantycznego niż wspólnie zjedzone w łóżku śniadanie. Wystarczy wybrać numer obsługi by następnego dnia cieszyć się kawą i pysznymi muffinami (niektóre linie oferują również naleśniki i jajka) dostarczonymi prosto pod nasze drzwi. Jeśli zarezerwowaliście kabinę z balkonem możecie delektować się croissantami podziwiając przepiękne, egzotyczne widoki.

śniadanie na prywatnym balkonie

śniadanie na prywatnym balkonie