Norwegian Encore opuścił w miniony poniedziałek 30 września stocznię Meyer Werft w Papenburgu w Niemczech. Najnowszy statek Norwegian Cruise Line udał się rzeką Ems w kierunku Morza Północnego do Eemshaven w Holandii. Stocznia Meyer Werft w Papenburgu położona jest aż 36 km od ujścia rzeki do morza, więc pokonanie tego dystansu przez tak duży statek wycieczkowy jest atrakcją przyciągającą wielu widzów. Zanim statek zostanie przekazany 30 października armatorowi odbędą się próby morskie na Morzu Północnym.

Norwegian Encore, to czwarty i ostatni statek klasy Breakaway-Plus, ma 334 metry długości i 42 metry szerokości i może pomieścić nawet 4903 pasażerów. Koszt jego budowy wyniósł 700 milionów euro. Jego bliźniacze jednostki to Norwegian Escape (2015), Norwegian Joy (2017) oraz Norwegian Bliss (2018).

Norwegian Encore będzie oferował w najbliższym sezonie zimowym rejsy po Karaibach z Florydy. Poprzedzi to ceremonia chrztu, która odbędzie się 21 listopada w Miami. Matką chrzestną najnowszego statku Norwegian Cruise Line będzie amerykańska piosenkarka i aktorka Kelly Clarkson. Dodatkowo gwiazda zaśpiewa podczas tej wyjątkowej uroczystości.

Kilka ciekawostek dotyczących najnowszego statku Norwegian Cruise Line:

  • W wyniku współpracy Norwegian Cruise Line z JUST Goods, Inc., Norwegian Encore będzie pierwszym statkiem we flocie armatora, na którym nie będzie się używało plastikowych butelek. Linia ogłosiła, że dąży do całkowitego wyeliminowania plastiku do 2020 roku.
  • Norwegian Encore jest trzecią jednostką we flocie NCL, która ma zewnętrzny tor gokartowy, ale na tym statku jest on najdłuższy i ma około 350 metrów długości i miejscami wystaje poza burtę.
  • Współpraca z LDV Hospitality zaowocuje pierwszą na morzu słynną włoską restauracją Onda by Scarpetta. Poszerzy to i tak bardzo bogatą ofertę gastronomiczną dostępną na pokładzie statku Norwegian Encore. Restauracja, którą można znaleźć na lądzie w takich słynnych hotelach, jak Fontainebleau w Miami, The Cosmopolitan w Las Vegas, The Rittenhouse Hotel w Filadelfii czy James New York – NoMad w Nowym Jorku – oferuje świeżo zrobiony makaron, klasyczne włoskie dania i owoce morza.
  • Pasażerowie Norwegian Encore będą mieli okazję zobaczyć jeden z najbardziej szalonych i inspirujących Brodwayowskich musicali Kinky Boots, opartym na filmie o tej samym tytule, z piosenkami napisanymi przez ikonę muzyki lat osiemdziesiątych Cyndi Lauper. To historia drag queen Loli i jej nieoczekiwanej przyjaźni z Charlie, borykającym się z problemami finansowymi właścicielem fabryki obuwia. Charlie i Lola, nie mają ze sobą właściwie nic wspólnego, ale jednoczą siły, by stworzyć seksowne damskie obuwie dla mężczyzn. Podobno znajdzie się na nie wielu amatorów. To świetna zabawa dla wszystkich.